Kategorien
Nicht kategorisiert

مروری بر ترم گذشته در سالهای 2020 و 2021

سلام به همگی،
امیدواریم که همگی شما سلامت و خوب باشید. در اینجا مایل هستیم با شما مروری بر ترم زمستانی که گذشت داشته باشیم.
بعد از این ترم زمستانی سوفی از تیم ما جدا خواهد شد. او در طول مدت طولانی که همراه شبکه بود، با انرژی و انگیزه ی زیاد به سازمان دهی فعالیت‌های شبکه کمک کرد. به جای او، فِیدریا به جمع ما اضافه شده و در ترم تابستانی آینده فعالیت‌های رسانه ای و سازماندهی برنامه ی Buddy را برعهده خواهد گرفت.
در گروه Wortschatz نیز تغییراتی رخ داد. به جای فایز و تدا، لِستر و فرِیا به تیم پیوستند. در نوامبر گذشته با تیم جدید ترم جدیدی را شروع کردیم که برنامه هایش به ناچار به صورت آنلاین برگزار شدند. مایه ی خوشحالی ما بود که در چنین شرایطی نیز تعداد شرکت کننده ها در برنامه‌ها تا اندازه‌ای بالا بود که 12 کلاس مختلف تشکیل شدند. با تجربه ی ترم دیجیتال و تلاش زیاد آموزگاران، این ترم نیز با موفقیت آغاز شد. با وجود اینکه امکان حضور و ملاقات فیزیکی با آموزگاران و شرکت کنندگان وجود نداشت، بازخوردهای آن‌ها به دست ما رسید و به ما این امکان را داد، تا روندها و تصمیماتمان را بازبینی و تصحیح کنیم.
از اتفاقات چشمگیر در این ترم می‌توان به تقویم روزهای پیش از کریسمس و مراسم اهدای گواهینامه ها اشاره کرد. در چهار هفته‌ی پیش از کریسمس، هر روز یک هدیه ی کوچک در اینستاگرام منتشر کردیم و هر یک‌شنبه کیسه ی با هدایای غافلگیرکننده در شهر پنهان کردیم، به امید اینکه یابنده را خوشحال کند. با اینکه مراسم اهدای گواهینامه ها، کوچک و جمع و جور بود، حضور در کنسرت اینترنتی MAN THE OICA شب زیبایی برای ما رقم زد.
در کارگاه آموزش نیز به دلیل بسته شدن مدرسه‌ها و تغییر مدام شرایط با چالش هایی روبرو شدیم. با این حال مایه ی خرسندی ماست، که سه نفر از دانشجویان پرتلاش ما در دو مدرسه ی وایمار به آموزش و کمک به دانش آموزان مشغول بودند، در ابتدا به صورت حضوری و سپس دیجیتال. تلاش ما برای تقویت تبادلات فرهنگی در کنار دانشگاه و مدرسه همچنان ادامه خواهد داشت و از برنامه‌های جدید همکاری استقبال می‌کنیم.
ما همچنان به دنبال راه حلی برای برگزاری برنامه ی پرطرفدار Essen für Alle هستیم. به محض اینکه راهی برای اجرای این برنامه منطبق با مقررات کنونی پیدا کنیم، به شما خبر خواهیم داد.
در برنامه ی Dabei Sein! از سازمان AWO به تولید Subtext Audiowalk پرداختیم که در ترم آینده به تولید آن ادامه خواهیم داد.
به عنوان بخشی از شبکه ی تازه تاسیس شده ی Netzwerk Antirassismus Weimar تلاش می‌کنیم با همکاری اشخاص و سازمان های دیگر در سطح شهر، علیه نژادپرستی و تبعیض فعال باشیم و برای برپایی مرکزی مستقل برای مشاوره ی قربانیان تبعیض تلاش می کنیم.
در کنار این توانستیم در ترم گذشته با همکاری EJBW کارگاهی آموزشی برای برخورد با تبعیض برگزار کنیم، که در آن شرکت کنندگان روشهای جالبی برای برخورد با شرایط تبعیض آمیز طراحی کردند.
ما مشتاقانه در انتظار ترم آینده هستیم تا با شما برنامه‌های تازه طراحی، برنامه‌ریزی و اجرا کنیم. تاریخ و زمان برگزارهای برنامه‌ها را به‌موقع به دست شما خواهیم رساند.
ساعت مشاوره ی ما در طول تعطیلات بین ترم نیز از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر به صورت آنلاین به روی همه باز است.
با احترام،
تیم شبکه